XV Łódź Street Food Festival, 9-11 czerwca

Wszystkich miłośników ulicznego jedzenia zapraszamy w najbliższy weekend do strefy Piotrkowska 217. To już XV edycja Łódź Street Food Festival, wydarzenia które na stałe wpisało się w kalendarz najsmaczniejszych imprez w Łodzi.

Wśród punktów gastronomicznych, spotkamy pełnowartościowe burgery, kołacze, lody tajskie, hummus, czy pyszne hiszpańskie empanady. A to przecież nie koniec – swoją obecność zapowiedziało prawie 30 food trucków. Chrupiące kurczaki, pierożki tybetańskie, churros i kopytka w wielu odsłonach, a także nowość z południowej Polski – smaki prosto z Bieszczad! Nie zabraknie róznież łódzkiego piwa, koktajli, molekularnej lemoniady serwowanej z samochodu Mini czy drinków wprost ze stylowego wozu strażackiego!

Gastronomicznie wydarzenie będą wspomagać także stali rezydenci strefy Piotrkowska 217 – restauratorzy z Before Food Market, czyli same mocne marki: m.in. Vapiano, Spoko Szama, Sushi w Dłoń, Lavash, Ottomańska Pokusa czy KuroNeko brownie.

Niedziela upłynie w Szkole Gotowania w formule warsztatów rodzinnych. Brakuje Wam w polskich szkołach zajęć praktycznych z gotowania? Przyjdźcie z podopiecznymi i wspólnie nauczcie się pomysłowych i zdrowych rozwiązań kulinarnych. Macie ochotę na wspólne rodzinne śniadanie? Przygotujcie wakacyjny, owocowy posiłek – z truskawkami, rabarbarem  i pomidorami w roli głównej.

Warsztaty odbędą się w dwóch grupach – o 11:00 i 13:00. Poprowadzi je Asia Banad – właścicielka internetowej cukierni, dietetyk i szefowa kuchni.

Szczegóły wydarzenia

 

Comments are closed.