XI Łódź Street Food Festival 24-26 czerwca 2016

Nadchodzi pierwszy 3-dniowy Łódź Street Food Festival w Strefie Piotrkowska 217! To powitanie lata w wielkim stylu – muzyka na żywo i pierwszy wieczorno-nocny spot food truckowy w ramach Summer Opening Party! Dania kuchni z całego świata, kulinarny pojedynek gwiazd,  Mistrzostwa Burgerożerców i wiele innych atrakcji na powitanie lata to 11 edycja ŁSFF! 

Łódź Street Food Festival  to największa i najbardziej prestiżowa, cykliczna realizacja w Strefie Piotrkowska 217. Dotychczas odbyło się 10 edycji Festiwalu, każda powiązana z nadchodzącą porą roku. Festiwal jest największym w Polsce zlotem food trucków oraz ogólnopolskich restauracji serwujących kuchnie całego świata w formie specjalnie skomponowanego „ulicznego menu”. Wydarzeniu towarzyszą liczne atrakcje i  spotkania z profesjonalnymi mistrzami kuchni. Nie inaczej będzie podczas urodzinowej edycji wydarzenia! Tegoroczny Łódź Street Food Festival zostaje wzbogacony o dodatkowy dzień trwania! Wydarzenie zostanie zainaugurowane w piątek 24 czerwca o godzinie 18:00 wieczorną, otwartą, miejską imprezą „Summer Opening Party” z najlepszą muzyką na żywo i największym foodtruckowym spotem gastronomicznym w Polsce! Na terenie Strefy Piotrkowska 217 wybrzmią  wyśmienite muzyczne sety DJskie, a pierwszy dzień festiwalu pozwoli powitać lato w najlepszym stylu!

Każdorazowo menu festiwalowe to gratka dla miłośników burgerów, czy  frytek, ale także fantastyczne propozycje z grilla, specjały kuchni meksykańskiej, francuskiej, arabskiej,  aż po smaki dalekiej Azji, czy  kuchni japońskiej. Festiwal jest niepowtarzalną okazją, by obyć podróż kulinarną bez konieczności opuszczania Łodzi. Łodzianie będą mieli okazję spróbować oryginalnych falafeli,  witaminowych smoothie, sushi w różnorodnych odsłonach, pierożków  tybetańskich, specjałów kuchni bałkańskiej, czy żydowskiej, rozsmakują się w ramenie, czy spróbują tureckiego yaprak sarma. Nie zabraknie propozycji wegańskich i wegetariańskich – od burgerów, przez zupę dahl, po koktajle skomponowane z „super foods”. Nie zabraknie również lodów i słodkości, w tym wyjątkowych w przygotowaniu lodów tajskich. Odbędą się także degustacje cydrów, czy prosecco. Festiwalowy  weekend będzie gratką dla wszystkich poszukiwaczy nowych smaków i kulinarnych nowości z całego świata!

Atrakcje specjalne ŁÓDŹ STREET FOOD FESTIVAL vol 11:

  • Kulinarny Pojedynek Mistrzów – po przyjacielsku - zmierzą się: Damian Marchlewicz (zwycięzca  4 edycji programu "Hell's Kitchen - Piekielna Kuchnia" oraz Klaudia Budny  (zdobywczyni  III miejsca w 4 edycji programu „Master Chef”).
  • Konkurs "Mistrzostwa Burgerożerców"

Szczegóły wydarzenia

ŁSFF 24-26 czerwca

Comments are closed.