Street Food Polska Festival, Kraków 23-24 sierpnia 2014

Street Food Polska

W weekend Street Food Polska Festival i pierwszy ogólnopolski zlot food trucków w Galerii Kazimierz.

Street Food, czyli w wolnym tłumaczeniu jedzenie uliczne, to nie tylko moda, to także zupełnie

nowe podejście do kuchni – zdrowej i smacznej. Już w najbliższą sobotę i niedzielę mieszkańcy Krakowa będą mogli spróbować dań kuchni amerykańskiej, polskiej, węgierskiej, niemieckiej, skosztować bbq czy oryginalnych zup serwowanych przez najlepsze w Polsce food trucki, czyli restauracje na kołach. Na pierwszym w Krakowie Street Food Polska Festivalu znajdą dla siebie coś dobrego miłośnicy hamburgerów i wielbiciele kiełbasek, będzie okazja spróbowania maczanki krakowskiej i amerykańskich tostów. Lubiący słodycze także nie odejdą zawiedzeni! Organizatorzy festiwalu zapraszają całe rodziny i uprzedzają – mogą być kolejki! Bowiem do miejsc, gdzie pojawiają się te samochody, wielbiciele ich kuchni potrafią przyjeżdżać nawet z innych miast.

- Zaproszone samochody zostały specjalnie wyselekcjonowane a ich oferta sprawdzona przez naszych recenzentów kulinarnych – mówi Żorż Ponimirski – szef portalu Street Food Polska. Wszystko po to, by pokazać pełen wachlarz rynku nowoczesnego jedzenia ulicznego i zaprezentować krakowianom jego najlepszych przedstawicieli. Obserwujemy stały wzrost tego segmentu i praktycznie co tydzień w naszym kraju pojawiają się nowe food trucki. Oferta już dawno obejmuje nie tylko hamburgery ze stuprocentowej wołowiny, ale także różne egzotyczne potrawy jak na przykład japońskie hot-dogi czy swojskie poliki i półgęski. Wszystkie mają jeden mianownik – są smaczne i przyrządzane wyłącznie ze świeżych produktów.

Oto food trucki, które zapewnią godziwą oprawę kulinarną wydarzenia:

1. Co Ja Ciacham, popularnie zwani Ciachami, to weterani polskiej sceny street foodowej. Jeden z pierwszych warszawskich food trucków. Ich oferta to pyszne, ciepłe i słodkie węgierskie ciastka drożdżowe wypiekane na wałkach i obsypywane posypką w wybranym smaku.

2. BB Kings to łódzka ekipa łącząca pasję do jedzenia z off-roadem. Ekstremalny grilling w ich wykonaniu zdobył już niejedno serce i żołądek. Grillują wszystko: od hamburgerów poprzez karkówkę po całe prosiaki.

3. Cheeseburger Slow Food to kolejny znany już w Polsce food truck. Specjalizują się w kuchni amerykańskiej z Florydy i Key West. Najwyższa półka i długie kolejki klientów gdziekolwiek się pojawiają gwarantowane.

4. Beef Brothers to udany debiutant z Raciborza. Dwóch przesympatycznych dżentelmenów, którzy przygotują świetnego burgera, hot doga, a jak trzeba to i bluesa zaśpiewają.

5. West Coast Toast to nowy food truck na warszawskiej scenie gastronomicznej. Nowy, ale już zahartowany w ogniu grilla. Oferują tosty z wypasionymi nadzieniami.

6. Pot Spot to odmienna koncepcja kulinarna. Food truck oferujący zupy i posiłki jednogarnkowe. Strogonowy, gulasze czy wegańskie chilli szybko zdobyły uznanie pracowników wielu warszawskich korporacji.

7. Andrus – Polish Street Food to doskonale znany w Krakowie food truck oferujący kuchnię polską. Ich specjalnością jest maczanka po krakowsku a także tradycyjne zapiekanki.

8. Wurst Kiosk Wagen – niemieckie kiełbaski i belgijskie frytki. Oficjalni ambasadorowie kulinarni Niemiec i Austrii w Polsce. Weterani street foodu i franczyzy w branży, lubiący eksperymentować z nowymi smakami i potrawami.

9. Hot Dog King Original by Jeff's. Hot Dog to ulubiona potrawa sławnych. Marlena Dietrich uwielbiała je z szampanem, a hot dogi z Nathan’s Coney Islands były ulubioną potrawą najsławniejszego gangstera z Chicago - Ala Capone. Przed stoiskiem z hot dogami Bruce Willis oświadczył się Demi Moore.

10. Kocham Naleśniki to food truck związany z Galerią Kazimierz. Oferuje naleśniki francuskie na słodko i wytrawnie. Banan i nutella czy szpinak i feta? Jest w czym wybierać.

11. Espresso Bike to znana krakowianom riksza serwująca doskonała kawę, której nie można się oprzeć

Bliższych informacji udziela

Żorż Ponimirski

tel. 531 647 006

kontakt@streetfoodpolska.pl

www.streetfoodpolska.pl

Wydarzenie na Facebooku.

Comments are closed.