Rusza trzecia edycja Chmiel Fest!

Już po raz trzeci na poprzemysłowych halach dawnych Zakładów Lniarskich w Żyrardowie będziemy mogli degustować kilkadziesiąt smaków browarów rzemieślniczych, a także kuchni regionalnej i dań najbardziej znanych Food Truck'ów z całej Polski! Zachęcamy do udziału w Chmiel Fest, czyli III Industrialnym Festiwalu Browarnictwa w Żyrardowie, który odbędzie się 29-30 września 2017 r. (piątek-sobota) w Muzeum Lniarstwa w Żyrardowie. Rozpocznijcie z nami weekend wśród pysznej strawy i muzyki znanych wykonawców.

Chmiel Fest to doskonała okazja do zapoznania się z kulturą, historią i współczesnym „światem” znanego wszystkim bursztynowego napoju. Festiwal odbędzie się na przestrzeni dwóch dni (piątek 18:00-0:00 oraz sobota 16:00-0:00). W postindustrialnej przestrzeni zaprezentuje się kilkudziesięciu wystawców, w tym przedstawiciele browarów rzemieślniczych, regionalnych tj. Biały Kruk, Bazyliszek, Beer Bros, Dukla, Ignis, Koreb, Piwoteka, Spirifer, Socho oraz stoisko „Cydrowi Rzemieślnicy”. Natomiast przy stoisku Portalu Piwnego spróbujecie browarów m.in. takich jak Piwowarownia czy Recraft.

Natomiast wśród oferty gastronomicznej odwiedzający będą mogli skosztować wyrobów regionalnych, produktów z grilla, a także oferty kilku najbardziej znanych Food Truck’ów w Polsce! Nowością podczas festiwalu będzie „Live Cooking”, czyli pokaz gotowania na żywo potraw przygotowanych na bazie piwa, który odbędzie się w sobotę 30 września w godz. 17:00-19:00. Miłośnicy kuchni i smaków piwnych będą mieli możliwość zapoznania się z przepisami kulinarnymi z użyciem złotego trunku.

Na festiwalowej scenie zaprezentują się znani artyści polskiej i zagranicznej sceny muzycznej.  piątek biesiadę rozpoczynamy o godz. 20:00 od koncertu Joryj Kłoc. Po występie ukraińskiej grupy, o godz. 21:30  wystąpi Witek Muzyk Ulicy. Natomiast w sobotę zapraszamy na koncert Laboratorium Pieśni (godz. 20:00) oraz głównej gwiazdy festiwalu – Czesław Mozil z Muzykami (godz. 21:30).

Organizatorzy zadbali o szereg dodatkowych atrakcji zarówno dla wystawców, jak i odwiedzających. Muzeum Lniarstwa już drugi rok z rzędu organizuje Konkurs na Najlepszy Browar Chmiel Fest 2017, w którym to konsumenci będą oceniać i wybierać zwycięzcę. Każdy uczestnik festiwalu będzie mógł wrzucić swój głos do puszki umieszczonej przy stanowisku tego browarów, który zasmakował mu najlepiej. Głosy można oddawać od rozpoczęcia festiwalu do soboty 30 września do godz. 19:00. Tuż przed pierwszym sobotnim koncertem nastąpi ogłoszenie wyników, a spośród osób głosujących zostaną wylosowane nagrody.

Na odwiedzających, oprócz kilkunastu stoisk z browarami, czekają liczne konkursy z nagrodami, prelekcje i pokaz warzenia piwa, a także strefa gier i zabaw, w której będą mogli wykazać się sprawnością, sprytem oraz wiedzą nie tylko na temat browarów, lecz również żyrardowskiej historii przemysłu lniarskiego – w końcu festiwal odbywa się w Muzeum Lniarstwa, w halach dawnej fabryki lnu. Ponadto pierwszy raz w historii Chmiel Fest uczestnicy festiwalu będą mieli możliwość darmowego zwiedzenia żyrardowskiego browaru Beer Bros, który usytuowany jest nieopodal Muzeum, na obszarze zabytkowego Bielnik. Wszystkich chętnych na zwiedzanie zapraszamy w piątek o godz. 19:30 oraz w sobotę o godz. 17:00 i 19:00 (zbiórka w punkcie info w Muzeum Lniarstwa).

Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/137579760139552/

Informacja prasowa, 19.09.2017 r.

Comments are closed.