Międzynarodowy Zlot Morsów, Mielno 6-9 lutego 2020

Food Trucki przyjadą do Mielna!

Najlepsze dania z kuchni ze wszystkich stron świata czy polskie produkty od polecanych lokalnych producentów? W Mielnie nie musicie wybierać. Znajdziecie tu wszystko na co tylko będziecie mieć apetyt! Wszystko za sprawą organizowanego co roku w lutym Zlotu Morsów. Jedną z tegorocznych atrakcji Zlotu będzie specjalna strefa gastronomiczna, która zostanie
uruchomiona już 6 lutego, w godzinach popołudniowych.

Król (owie) street food’u

Jeśli lubicie próbować nowych smaków, nie powinno Was zabraknąć na deptaku przy ul. Kościuszki. To właśnie tutaj od 6 do 9 lutego działać będą mobilne restauracje. Warto zajrzeć do wszystkich, bo każda serwuje zupełnie inne menu.

W Fresh Burgers Food Truck zjecie np. niekwestionowanego króla street food’u - burgera. Ze 100% polskiej, sezonowanej, soczystej wołowiny, podany z grillowaną bułką, warzywami i autorskimi sosami smakuje obłędnie! Śmiało konkurować może z nim jednak Mr Zapiekanka. Zjecie tutaj zapiekanki na chrupiącym, dobrej jakości pieczywie i to z najlepszymi dodatkami.

Z kolei jeśli wolicie kuchnię meksykańską, zajrzyjcie do Cactusa. Tutaj zamówicie m.in. potrawy, takie jak burrito, tacos czy quesadilla. Nie będziecie zawiedzeni również, gdy macie słabość do kuchni azjatyckiej. Czerwone hot curry, wegańskie czerwone curry i słynne mango sweet curry podawane z ryżem jaśminowym i ziołami również się pojawią. Znajdziecie je w menu Szama-Man. Będzie także okazja, by wrócić na chwilę do smaków z przeszłości i spróbować np. podpłomyków cysterskich. Wypalane w tradycyjnym piecu chlebowym będą dostępne w różnych odsłonach. Bardziej klasyczne - ze śmietaną, czosnkiem, prażoną cebulą i czarnuszką lub w wersji bardziej współczesnej - z aromatycznym sosem pomidorowym, pieczarkami, szynką oraz serem.

Na większy apetyt polecamy natomiast food trucka OSP Podpalacz, czyli Obłędnie Smaczne Pętko. To pasjonaci najlepszej kiełbasy z lokalnej masarni, którą przygotowują w ognisku z drzewa olchowego! To właśnie tutaj otrzymacie słusznej wielkości Obłędnie Smaczne Pętko kiełbasy, okraszonej prażoną cebulką z dodatkiem sosów i kolorowych dodatków!

Zapraszamy do udziału, będzie naprawdę smacznie!

Comments are closed.