Kalendarz Imprez

Kalendarz imprez

Sie
30
pt
Finałowy koncert – Lato z Radiem Festiwal – Strefa Food Trucków @ Kraków, Park im. H. Jordana
Sie 30@15:00 – Sie 31@23:45

Lato z Radiem Festiwal 2019 - Kraków
Szczegóły największego wydarzenia muzycznego Polskiego Radia.

Wstęp wolny na wszystkie koncerty!

W piątek 30 sierpnia od godz. 16.00 na Scenie Głównej w Krakowie w Parku Jordana wystąpią:
Orkiestra Polskiego Radia w Warszawie
SMOLIK / KEV FOX
The Dumplings
Barbara Wrońska i Przyjaciele
król
▶ Przybysz - Przybysz
Wojtek Mazolewski / Porter
Fisz Emade TWORZYWO
Katarzyna Nosowska
Voo Voo

Następnego dnia przed festiwalową publicznością od godz. 18.00 na Scenie Głównej w Krakowie w Parku Jordana zagrają:
Chopin University Big Band i Sławek Uniatowski
Anita Lipnicka
Mela Koteluk
Skubas
Julia Pietrucha
Daria Zawiałow

Podczas całego festiwalu zapraszamy także do foodtruckowej strefy gastronomicznej!

"Lato z Radiem Festiwal 2019" to miejsce artystycznych spotkań i muzycznych premier. To też wydarzenie, podczas którego artyści po raz pierwszy zaprezentują premierowe projekty. Barbara Wrońska i przyjaciele wykonają nowe utwory, premierowy materiał zagra również Skubas.

Dziennikarze muzyczni wszystkich anten Polskiego Radia poprowadzą festiwalowe koncerty i spotkania w Strefie Muzycznej. Wśród prowadzących znaleźli się: Piotr Baron, Katarzyna Dydo, Anna Gacek, Jacek Hawryluk, Ula Kaczyńska, Marcin Kusy, Piotr Metz, Marek Niedźwiecki, Przemysław Psikuta, Damian Sikorski, Paweł Siwek, Piotr Stelmach, Paweł Sztompke, Agnieszka Szydłowska, Anna Will, Zbyszek Zegler i Tomasz Żąda.

Oprócz festiwalowych koncertów w Zakopanem, Pucku, Stalowej Woli i Krakowie dziennikarze Polskiego Radia poprowadzą audycje z udziałem publiczności ze studiów plenerowych, spotkać ich będzie można także w strefach festiwalowych. W strefie muzycznej będzie można posłuchać wywiadów z gwiazdami, radiowych wspomnień, festiwalowych historii i anegdot, ale także zrobić zdjęcia z artystami, podpisać płyty i zdobyć autografy. Również tutaj, dzięki technologii VR, będzie można dosłownie i w przenośni zobaczyć studio emisyjne Jedynki lub koncert w studiu Czwórki. To wirtualnie, bo realnie dla uczestników festiwalu i odwiedzających strefę przygotowana zostanie jeszcze jedna atrakcja - pokaz nagrań wielośladowych z udziałem muzyków i realizatora dźwięku. Strefa otwarta będzie przez dwa festiwalowe dni. Na uczestników festiwalu czekać będą atrakcje w dwóch innych strefach: strefa familijna to propozycja aktywnego spędzenia czasu dla całych rodzin. Liczne atrakcje przygotowali dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom. To miejsce zabaw z dźwiękiem, warsztatów reporterskich, sportowych gier, spektaklu cyrkowego, trampolin, czytania bajek, konkursów i animacji dla najmłodszych. Z kolei strefa relaksu przeznaczona będzie na aktywny odpoczynek i świetną zabawę w jednym. Aleksandra Żelazo, prowadząca kultową "Gimnastykę poranną" w radiowej Jedynce, zaprosi do wspólnej rozgrzewki przy relaksującej muzyce.

Sie
31
sob
Food Park – Jemy pod Areną @ Poznań
Sie 31@11:00 – Wrz 1@20:00
Wrz
7
sob
Festiwal Smaków Food Trucków w Puławach @ Puławy
Wrz 7@12:00 – Wrz 8@20:00
Paź
4
pt
Wrocławscy Ulicożercy – edycja jesień @ Wrocław
Paź 4@15:00 – Paź 6@20:00