Food Trucki w USA

W Internecie dość często można znaleźć informację, że w Stanach Zjednoczonych funkcjonuje około 3 milionów food trucków. Czy to w ogóle jest możliwe? Policzmy!

  1. W Stanach Zjednoczonych mieszka około 330 milionów ludzi, co przy podanej liczbie samochodów daje nam 1 samochód na 110 osób! Oznacza to, że na przykład w Nowym Jorku, który zamieszkuje około 10 milionów ludzi, po ulicach miasta powinno krążyć 90 tysięcy food trucków. Tak naprawdę jest ich około 20 000 sztuk 🙂
  2. Przeciętnie w food trucku pracują 3-4 osoby, co daje nam 10 milionów Amerykanów pracujących w mobilnych gastronomiach. Aktualne dane statystyczne podają, że zatrudnionych jest około 160 milionów Amerykanów, według tego wskaźnika co 17. Amerykanin powinien pracować w food trucku.
  3. Według danych TruckInfo, w USA zarejestrowanych jest ponad 15 milionów ciężarówek, co 5 samochód powinien więc być food truckiem!!!

Wiemy, że w Stanach zjednoczonych wszystko jest najlepsze, największe i najszybsze ale to, że mają 3 miliony food trucków akurat wydaje nam się niemożliwe 🙂