Chmiel Fest – Industrialny Festiwal Browarnictwa w Żyrardowie

Po raz kolejny na poprzemysłowych halach dawnych Zakładów Lniarskich w Żyrardowie będziemy mogli degustować kilkadziesiąt smaków browarów rzemieślniczych, kuchni regionalnej i najbardziej znane Food Truck'i z całej Polski! Zachęcamy do udziału w Chmiel Fest, II Industrialnym Festiwalu Browarnictwa w Żyrardowie, który odbędzie się 29-30 kwietnia 2016 r. (piątek-sobota) w Muzeum Lniarstwa w Żyrardowie. Rozpocznijcie z nami weekend wśród pysznej strawy i muzyki znanych polskich wykonawców.

Chmiel Fest to doskonała okazja do zapoznania się z kulturą, historią i współczesnym „światem” znanego wszystkim bursztynowego napoju. W postindustrialnej przestrzeni zaprezentuje się kilkudziesięciu wystawców, w tym przedstawiciele browarów rzemieślniczych / regionalnych tj. Reden, Jan Olbracht, Fabryka Piwa, Beer Bros, Spirifer, Witnica, Trzech Kumpli Browar Lotny, Wrężel, EDI, Koreb, stoisk alkoholowych: Piwo i cydr, sklep „Alkoholowy Zawrót Głowy”. Natomiast wśród oferty gastronomicznej odwiedzający będą mogli skosztować wyrobów regionalnych m.in. serów korycińskich, które zostały zarejestrowane przez Komisję Europejską jako chronione oznaczenie geograficzne, a także oferty kilkunastu najbardziej znanych Food Truck’ów w Polsce!

Organizatorzy zadbali o szereg atrakcji. Dla wystawców z sektora Browarów zostanie zorganizowany konkurs na Najlepsze Piwo Chmiel Fest 2016, w którym to konsumenci będą oceniać i wybierać zwycięzcę. Natomiast na odwiedzających, oprócz złocistego trunku, czekają liczne konkursy z nagrodami, warsztaty, prelekcje i pokaz warzenia piwa, a także strefa gier i zabaw (Beer pong, Alko-statki, Futbol stołowy, gra w kapsle czy bieg z kuflem z przeszkodami). Na festiwalowej scenie zaprezentują się Megitza Trio (półfinaliści VIII edycji programu Mam Talent) oraz Dikanda (polski zespół uznany szczególnie na zagranicznym rynku muzycznym, laureaci zagranicznych festiwali).

Link do wydarzenia

2016 PLAKAT B1 ok druk

Comments are closed.