3. urodziny Łódź Street Food Festival, 21-22 stycznia 2017

Już 21 i 22 stycznia rozpocznie się już trzynasta edycja (i trzecie urodziny!) Łódź Street Food Festival - wielkiego święta smaku. Piotrkowska 217 zaprasza na degustację kuchni z całego świata w streetowym wydaniu.

Wielkimi krokami zbliżają się 3. urodziny największego w Łodzi festiwalu ulicznego jedzenia. Po raz pierwszy do wydarzenia dołącza także Before Food Market, czyli street food pod dachem.

W przeciągu trzech lat na terenie Strefy zrealizowano aż dwanaście edycji festiwalu. Łącznie bawiło się na nich 120 tysięcy osób. Poprzednie edycje imprezy zgromadziły dziesiątki wystawców – food trucków i restauratorów z całej Polski, oferujących „uliczne” menu. Łódź Street Food Festival stał się niezwykłą okazją do kulinarnego poznania nowych kultur, czy smaków. W ramach każdej edycji pojawiają się potrawy z różnych zakątków świata oraz wegańskie specjały.

Podczas XIII edycji festiwalu ugości Łodzian blisko 50 wystawców. Co dobrego zatem będzie można zjeść? Na wszystkich mięsożerców czekać będzie bogata oferta burgerów tak uwielbianych przez gości festiwalu! W festiwalowym menu znajdziemy również kanapki z szarpaną wołowiną, ciabatty ze świeżymi dodatkami oraz zapiekanki. Rozgrzać się będzie można przy pikantnym taco i burrito. Miłośnicy kuchni azjatyckiej wypróbują tybetańskich pierożków oraz zupy ramen. To nie koniec pysznej podróży po kuchniach świata! Hiszpańskie empanady i churrosy, węgierskie langoshe i kołacze, belgijskie frytki, włoska pizza oraz alzackie podpłomyki – to tylko niewielki odsetek tego, co będzie można wypróbować przez cały weekend! Łódź Street Food Festival to także wielka gratka dla wszystkich wielbicieli słodkości!

Comments are closed.