12. Łódź Street Food Festival, 15-16 października 2016

Szykuje się smaczny weekend w mieście! Strefa Piotrkowska 217 po raz dwunasty zaprasza na największą i najsmaczniejszą ucztę w ramach Łódź Street Food Festival! Jak zwykle nie zabraknie kuchni całego świata serwowanych w streetowym wydaniu oraz gastro – konkursów i atrakcji dla dzieci!

W przeciągu dwóch lat na terenie Strefy zrealizowano aż jedenaście edycji festiwalu. W tym roku pojawiła się również smaczna nowość – specjalna, nocna edycja Łódź Street Food Festival. Poprzednie edycje imprezy zgromadziły dziesiątki wystawców – food trucków i restauratorów z całej Polski, oferujących „uliczne” menu. Łódź Street Food Festival stał się niezwykłą okazją do kulinarnego poznania nowych kultur, czy smaków. W ramach każdej edycji pojawiają się potrawy z różnych zakątków świata oraz wegańskie specjały. I tym razem nie zabraknie wspaniałych i nietuzinkowych propozycji!

Podczas XII edycji festiwalu ugości Łodzian blisko 50 wystawców oferujących wyjątkowe potrawy. Co dobrego zatem będzie można zjeść? Na wszystkich mięsożerców czekać będą przepyszne steki, żeberka i policzki przygotowywane na 1,5 tonowym grillu oraz bogata oferta burgerów tak uwielbianych przez gości festiwalu! Wielbiciele whisky również znajdą coś dla siebie! Wystawcy przygotowali dania z sosami na bazie Red Stag oraz Jacka Danielsa. W festiwalowym menu znajdziemy również kanapki z szarpaną wołowiną, zapiekane śliwki oraz grzanki z żydowskim kawiorem. Rozgrzać się będzie można przy ognistych zupach – kremach, tureckim napoju mlecznym salep czy pikantnym taco i burrito. Miłośnicy kuchni azjatyckiej wypróbują tybetańskich pierożków oraz zupy ramen. To nie koniec pysznej podróży po kuchniach świata! Hiszpańskie empanady i churrosy, węgierskie langoshe i kołacze, belgijskie frytki, włoska pizza oraz alzackie podpłomyki – to tylko niewielki odsetek tego, co będzie można wypróbować przez cały weekend! Łódź Street Food Festival to także wielka gratka dla wszystkich wielbicieli słodkości! Pojawią się naturalne gofry i masła orzechowe, puszyste babeczki czy domowe wypieki, a dla wszystkich „roślinożerców” - dania wegańskie i wegetariańskie.

Szczegóły wydarzenia

street-food-festival-15-16_10_2016

Comments are closed.